پذیرایی

پذیرایی

[kkstarratings]

احتمالا اگر قصد برگزاری مراسم عروسی را دارید، وقت زیادی را برای تدارک تشریفات و پذیرایی مراسمتان صرف می کنید.

شرکت های تشریفات مجالس عروسی تا حد زیادی دغدغه های شما برای پذیرایی از مهمانانتان را پیشبینی و برنامه جامعی را در اختیار شما قرار می دهند.

برای هر چه بهتر برگزار شدن مراسم عروسی و پذیرایی آبرومندانه از مهمانانتان، چند نکته مهم را با هم مرور می کنیم که می توانید در صورت نیاز به عوامل مسئول تشریفات مراسمتان تاکید کنید.

پذیرایی در طول مراسم عروسی

اگر مراسم عروسی شما از ساعات بعد از ظهر شروع می شود و مدت زمان زیادی تا سرو شام و دسر فاصله وجود دارد، به پذیرایی حین مراسم بسیار توجه کنید.

میوه و شیرنی، آبمیوه طبیعی، چای و قهوه و فینگر فود ها اصلی ترین تشریفات مجالس عروسی پیش از شام اصلی و دسر محسوب می شوند. با توجه به بودجه و نوع عروسی خود می توانید از تمام این موارد یا تعدادی از آنها استفاده کنید.

پذیرایی

پذیرایی شام عروسی به صورت سلف سرویس

امروزه در اکثر مراسم های عروسی که در فضای باز یا تالار های بزرگ برگزار می شوند، میزی تحت عنوان میز شام وجود دارد که مهمانان به صورت سلف سرویس از آن استفاده می کنند.

سعی کنید در میز شامتان در عین سادگی، غذا های متنوعی برای ذائقه های مختلف تدارک ببینید. شرکت های تشریفات مجالس عروسی معمولا منوی خود را با انواع غذا های مدرن در کنار غذا های سنتی پر می کنند.

پیشنهاد می شود غذا های محلی و اصیل هر دو خانواده عروس و داماد را در میز شام تدارک ببینید تا مهمانان هر دو خانواده از ارزش گذاری شما به فرهنگ های غذایی و اصالتتان لذت ببرند.

پذیرایی شام عروسی در تالارها

در تالار و سالن های عروسی معمولا غذا به صورت سلف سرویس نبوده و عوامل خدماتی موسسه تشریفات مجالس عروسی،  وظیفه سرو آن را بر عهده دارند.

منو های پذیرایی و غذا در این شرایط در بیشتر موارد محدود تر است و انتخاب را برای شما آسان می کند. همچنین اگر غذا ا به صورت دیس های چند نفری در اختیار مهمانانتان قرار می گیرد، به عوامل مسئول خدمات تاکید کنید که در چینش مهمانان دقت کنند تا غذا برای کسی کم نیاید.

پذیرایی

پذیرایی دسر عروسی

اصلی ترین دسری که مهمانان شما منتظر آن هستند کیک عروسی است. این علاقه مدعوین به کیک عروسی ممکن است باعث شود کیک کم بیاید و همه نتوانند از آن میل کنند.

حتی اگر لازم باشد سایر دسر ها را محدود کنید، توجه کنید که کیک عروسیتان هر چند در قطعات کوچک، به تمام مهمانان برسد و کسی بدون خوردن کیک عروسی مراسم را ترک نکند.

اهمیت موزیک

به خصوص اگر درصد قابل توجهی از مهمانانتان را جوانان تشکیل می دهد، موزیک می تواند یکی از اصلی ترین ویژگی های پذیرایی در مراسم عروسی شما باشد و بیش از میوه و شیرنی و سایر تشریفات مجالس عروسی توجه مهمانان را جلب کند.

اگر در برنامه پذیرایی سرگرمی را در اولویت قرار می دهید، در انتخاب گروه موسیقی، نور پردازی، دی جی و خواننده بسیار دقت کنید تا مراسمی شاد و مفرح داشته باشید و در کنار مهمانان خودتان نیز از مراسم عروسی لذت بررید.