میوه و شیرینی

میوه و شیرینی

[kkstarratings]

میوه و شیرینی یکی از رایج ترین پذیرایی های مراسم عروسی هستند که در تمام طول مراسم تا زمان صرف شام، میز های مهمانانتان را پر و از آنها را سرگرم می کند.

انتخاب نوع میوه و شیرینی برای پذیرایی از مهمانان، یکی از مسائلی است که حتما در تدارکات پیش از مراسم عروسی با آن مواجه می شوید.

نکات زیر شمارا در انتخاب و تهیه میوه و شیرینی مراسمتان یاری می کند.

شیرینی تر یا خشک؟

طبیعتا اگر این امکان را دارید که با هر دو نوع شیرینی از مهمانانتان پذیرایی کنید، هر دو را در منو خود قرار دهید. در غیر این صورت با توجه به شرایط مکان برگزاری مراسم عروسی یکی از آنها را انتخاب کنید.

شیرینی های تر انواع بسیاری دارند و در طرح های بسیار متنوعی ارائه می شوند. اما نکته مهم در مورد این شیرینی ها نحوه نگه داری و سرو آنها به گونه ای است که شکل ظاهریشان خراب نشود و کیفیتشان را تا پایان مراسم حفظ کند.

اگر مراسم عروسی شما در فصول سرد سال برگزار می شود، حتما از این شیرینی های پرطرفدار در منو پذیرایی میوه و شیرینی خود استفاده کنید.

و اما شیرینی خشک به دلیل طعم مناسب، کالری کمتر نسبت به شیرینی های تر و شرایط نگهداری آسان تر طرفداران زیادی دارد.

همچنین کیک عروسی شما نوعی شیرینی تر محسوب می شود. پس می توانید برای ایجاد تنوع، شیرینی تر را برای پذیرایی بخش میوه و شیرینی انتخاب کنید.

میوه و شیرینی

کدام میوه؟

میوه های فصل بهترین انتخاب برای منوی میوه و شیرینی عروسی هستند. همچنین میوه مجلسی موز که معمولا در همه ایام سال یافت می شود، جزو باید های مراسم عروسی به حساب می آید.

در فصل پاییز، پرتقال، خرمالو، سیب، انگور، کیوی و خیار انتخاب های مناسبی برای پذیرایی بخش میوه و شیرینی مراسم عروسی هستند. تعداد میوه ها معمولا در هر منو ۵ عدد است.

در فصل گرم سال هم میوه های فراوان و رنگارنگ تابستانی مثل گیلاس، هلو، شلیل، آلو و زردآلو میز پذیرایی شما را بسیار جذاب و خوش طعم خواهد کرد. معمولا تالار های پذیرایی عنوان می کنند که بین ۵۰۰ تا ۷۰۰ گرم از مخلوط میوه ها برای هر مهمان مقدار مناسبی است.

همچنین در بخش فینگر فود گفته شد که ایده های خلاقانه در درست کردن فینگر فروت ها و پذیرایی از مهمانان با میوه های پوست کنده و آماده مصرف، می تواند مدرنیته و زیبایی بیشتری به مراسم عروسی شما ببخشد و رضایت مهمانانتان را جلب کند.

میوه و شیرینی

میوه و شیرینی را چگونه تهیه کنیم؟

بسیاری از تالار های عروسی یا شرکت ها و موسسات تشریفات مجالس عروسی، در هنگام عقد قرار داد، وظیفه تهیه میوه و شیرینی را بر عهده می گیرند. در این صورت دغدغه تهیه میوه و شیرینی و نحوه نگهداری و حمل و نقل آن از دوش شما برداشته می شود.

اما اگر خودتان قصد دارید مستقیما برای خرید میوه و شیرینی اقدام کنید، بهتر است برای تهیه میوه، در ساعات اولیه صبح به بازار میوه و تره بار سر بزنید چرا که هم از نظر تازگی و کیفیت و هم از لحاظ قیمت انتخاب معقول و بصرفه ای تلقی می شود.

همچنین شیرینی ها را از قبل سفارش داده و در روز عروسی و با دمای مناسب به سالن عروسی انتقال دهید.