در مورد تشریفات مجالس عروسی بیشتر بدانیم

تشریفات مجالس عروسی

[kkstarratings]

تشریفات عروسی : تصمیم گیری و برنامه ریزی برای تشریفات مجالس عروسی یکی دیگر از افکاری است که ذهن عروس و داماد و خانواده های آنان را تاحد زیادی مشغول می کند.

شاید انتخاب از بین بی شمار شرکت و موسسه تشریفات مجالس عروسی با تبلیغات متعدد و وعده های جذاب در نگاه اول بسیار پیچیده و سخت به نظر برسد. اما نگران نباشید، تیم ویکی عروس اینجاست تا با ارائه نکات کاربردی، شما را برای برگزاری رویایی ترین شب زندگیتان یاری کند.

بررسی هزینه ها و بودجه موجود

همانند هر اقدام دیگر، قدم اول بررسی هزینه ها و تعیین بودجه مشخص است.

همانطور که می دانید امروزه نحوه برگزاری مراسم عروسی تنوع بسیار زیادی دارد و شاید مهمترین شاخص برای انتخاب نوع مراسم عروسی و تشریفات مجالس عروسی در کنار سلیقه، بودجه و خرج و مخارج مراسم است.

عروس ها و داماد های عزیز! در همین ابتدا خدمت شما عرض می کنیم، هرچند نوسانات قیمت بازار در کشورمان خصوصا در ماه های اخیر بسیار زیاد و نگران کننده است و هزینه ها بالا رفته است، اما شما با حداقل بودجه برای تشریفات مراسم عروسی هم می توانید مراسم عروسی زیبا و آبرومندی تدارک ببینید و زندگی مشترک خود را در کنار آشنایان و عزیزان خود آغاز کنید.

توجه کنید که هیچ معیار مشخصی برای نحوه برگزاری مراسم عروسی و تشریفات مجالس عروسی ایده آل وجود ندارد. شما هستید که با سلیقه، فرهنگ و امکانات مالی خود مراسم عروسی مناسب خودتان را انتخاب می کنید و برای تشریفات مراسمتان برنامه ریزی می کنید.

شما به سادگی می توانید نکاتی که در این مقاله درباره تشریفات مجالس عروسی ذکر می شود را با شرایط خودتان تطبیق داده و از آن استفاده کنید.

بودجه هزینه عروسی

چرا شرکت تشریفات مجالس عروسی انتخاب کنیم

در گذشته نه چندان دور صفر تا صد برگزاری یک مراسم عروسی بر عهده خانواده، فامیل، آشنایان و در و همسایه بود. از دوخت و دوز لباس عروس، چیدن سفره عقد و تزئینات گرفته تا تهیه و تزئین میز و صندلی در حیاط، ریسه کشی و پخت و پز.

با گذشت زمان و پیشرفت های روز افزون کیفیت زندگی در تمام ابعاد و همچنین جهت گیری سلایق به سمت تنوع و امکانات هر چه بیشتر، تشریفات مجالس عروسی نیز اهمیت بیشتری پیدا کرده و در بسیاری از مواقع نیاز به تخصص و برنامه ریزی دقیق و منظم دارد.

امروزه شرکت های تشریفات مجالس عروسی وارد جزئی ترین برنامه ها شده و تمام نکات برای برگزاری هر چه بهتر مراسم عروسی شما را برنامه ریزی می کنند.

به همین جهت عروس و داماد و خانواده های آنها با دلایل بسیار و اهداف متعدد به سمت عقد قرار داد با یک شرکت تشریفات مجالس و یا چند موسسه مربوط به تشریفات مجلس عروسی جذب می شوند.

بیشتر افراد به دنبال شرکتی هستند که به جای آنها تمام جزئیات مراسم عروسی را برنامه ریزی کند و با توجه به تجربیات برگزاری موفق مراسم های عروسی،  بهترین گزینه ها را از نحوه تزئین سالن عروسی تا موزیک و نیاز های مهمانان را به آنها پیشنهاد دهد.

سرویس دهی غذا، دسر و نوشیدنی

بسیاری از عروس ها و داماد ها به دنبال سرو نوشیدنی، دسر و غذا هایی در مراسم عروسیشان هستند که ذائقه غذایی تمام مهمانان از کودکان و جوانان تا بزرگان فامیل را تطمیع کند.

به همین دلیل شرکت تشریفات مجالس عروسی مناسب است که در منوی غذایی خود ترکیبی ازنوشیدنی، دسر و غذاهای مدرن و سنتی را همراه با هم گنجانده باشد.

همچنین به توجه به گسترش سلایق غذایی نوین مانند تمایل به مصرف غذاهای رژیمی یا گیاه خواری، منو های غذای تشریفات مراسم عروسی امروزی باید بسیار کامل تر و متنوع تر از قبل باشند.

کیفیت، تازگی و چشم نوازی سرو نوشیدنی، غذا و دسر از جمله موارد مهم دیگری است که عوامل تشریفات مجالس عروسی باید به آن توجه داشته باشند.

شاید  تا به حال در مراسم عروسی شرکت داشته اید که نوشیدنی ها، میز شام و دسر های سرو شده در آن با وجود دیزاین زیبا در هنگام مصرف تازه به نظر نمی رسند یا سرد شده و دمای مناسبی نداشتند.

یا در حالت عکس این مطلب، نوشیدنی، غذا و دسر های خوشمزه ای خوردید که در ابتدا اصلا لذیذ و چشم نواز به نظر نمی آمدند و چینش و تزئین مناسبی نداشتند.

پس باید توجه کنید که بخش کترینگ شرکت تشریفات مجالس انتخابی شما، هم آشپزخانه مطمئن و آشپز های مجرب برای ارائه نوشیدنی ها و مواد غذایی با کیفیت و تازه به شما و مهمانانتان داشته باشد، و هم برنامه مشخص و مناسبی برای سرو و چینش میز به شما ارائه دهد.

نحوه پذیرایی شرکت تشریفات مجالس عروسی

یکی دیگر از نکات تعیین کننده در کیفیت برگزاری مراسم عروسی و ملاک ارزیابی تشریفات مجالس عروسی، نحوه سرویس دهی کادر خدماتی و نظم و دقت آنها در جلب رضایت شما و مهمانانتان است.

بهترین راه برای ارزیابی نحوه سرویس دهی کادر تشریفات مجالس عروسی، شرکت در یکی از مراسم عروسی تدارک دیده توسط موسسه مورد نظرتان است.

شما در این مراسم می توانید به راحتی توانایی موسسه تشریفات مراسم عروسی را در جلب رضایت خودتان و مهمانانتان بررسی کنید و مطمئن شوید که آیا سبک و سیاق این مراسم با مراسم عروسی مورد نظر شما مشابهت دارد یا خیر.

تزئینات و سالن آرایی

کلیت مراسم عروسی شما و آنچه در اولین نگاه به چشم مدعوین می آید، نحوه چیدمان سالن و تزئینات موجود در آن است.

احتمالا پیش از عقد قرار داد با موسسه تشریفات مجالس عروسی یا هر شرکت سالن آرایی مجزا، تعدادی عکس و فیلم مشاهده خواهید کرد. انتخاب شما از روی این عکس ها و فیلم ها مهم است اما آیا فاکتور های مهمی مثل محل برگزاری مراسم عروسی، محل نشستن عروس و داماد، میز ها و صندلی های مهمانان، سفره عقد، گل آرایی ها و … در واقعیت هم شبیه به عکس ها می شود؟

معمولا موسسات تشریفات مراسم عروسی، فضایی را برای طراحی مدل های واقعی سالن آرایی و تزئینات خود اختصاص می دهند. از این محل بازدید کنید و از روی واقعیت موجود تصمیم بگیرید.

تشریفات مجالس عروسی

فیلم برداری و عکس برداری

آنچه از رویایی ترین شب زندگی شما به یادگار می ماند، خاطرات بی شمار و عکس ها و فیلم های عروسیتان است.

فیلم برداری و عکس برداری جزو بیشترین مواردی است که عروس ها و داماد ها ممکن است از کادر دیگری جدای از همکاران موسسه تشریفات مجالس عروسی که انتخاب کردند، استفاده کنند. چرا که امروزه این کار بسیار تخصصی و متنوع انجام می شود.

کار های قبلی عوامل فیلم برداری و عکس برداری آتلیه عروس مورد نظرتان را بررسی کنید. از لوکیشن های پیشنهادی آنها بازدید کنید و هر آنچه انتظار دارید را با آنها مطرح کنید تا در روز عروسی آرامش و اطمینان داشته باشید.

گروه موزیک و نور پردازی

موسیقی و جلوه های ویژه صدا و تصویر از جمله مواردی است که شاید در خلال آمادگی های قبل از عروسی و مشغولیت های متعدد از قلم بیفتد. اما این موارد به خصوص موزیک، دی جی یا خواننده نقش بسیار موثری در لذت بردن مهمانان از مراسم دارد.

سبک مورد علاقه تان و حتی آهنگ های خاصی که دوست دارید در مراسم عروسیتان پخش شود یادداشت کنید و از مسئول مربوط به این قسمت از تشریفا مجالس عروسی بخواهید در اختیار هنرمندان موزیک قرار دهد.

امنیت مراسم عروسی

اگر برقراری امنیت سالن و رفت و آمد مهمان ها بر عهده موسسه تشریفات عروسی یا سالن همکار آنان خواهد بود، در این مورد سخت گیر باشید.

هیچ اتفاقی برتر از آسیب یا رخداد اتفاقی ناگوار برای شما یا مهمانانتان در شب عروسی وجود ندارد. شاید اگر تزئینات میز شامتان صد در صد مطابق انتظارتان نشود به سادگی بتوانید از کنارش عبور کنید اما، امنیت مراسم عروسیتان باید صد در صد باشد. در غیر این صورت ممکن است خاطره شما از مراسمتان تیره و تار ثبت شود

پکیج کامل تشریفات مجالس عروسی

بهتر است به دنبال پیدا کردن یک شرکت تشریفات مجالس باشید که خدمات کامل از جمله پیشنهاد سالن یا فضای برگزاری مراسم عروسی،  منوی غذا و نوشیدنی و دسر، پذیرایی از مهمانان، موزیک و جلوه های صدا و تصویر، فیلم برداری و عکس برداری، تامین امنیت و هر آنچه شما انتظار دارید را با هم ارائه دهد.

با وجود آنکه ممکن است به عنوان مثال منوی غذایی و پذیرایی موسسه تشریفات مجالس عروسی مورد نظر شما قوی تر از فیلم برداری و عکس برداری آن موسسه باشد اما، تجربه ثابت کرده است که به کارگیری یک تیم هماهنگ نتایج بهتری به بار می اورد.

در هر حال شما می توانید پکیج کامل یک شرکت تشریفات مجالس را برگزینید و یا به دنبال بهترین سرویس های مورد نظر و مناسب با شرایطتان در شرکت ها و موسسات مختلف باشید که نیازمند صرف زمان و احتمالا هزینه بیشتر می باشد و ممکن است نا هماهنگی هایی بین عوامل مسئول بخش های جداگانه از مراسم شما پیش بیاید.

عقد قرارداد

در پایان شایان ذکر است که حتما در عقد قرار داد خود با شرکت یا موسسه تشریفات مجالس عروسی، نهایت دقت و وسواس را بخرج دهید تا با خیالی راحت در روز عروسی خود از مراسمتان لذت ببرید.

تمام خواسته هایتان را در پیشفرض فرم قرار داد جست و جو کنید و درباره هر یک با مسئول تشریفات مجالس آن موسسه صحبت کنید تا موضوع حل نشده ای باقی نماند.

همچنین به دنبال قرارداد های تضمینی باشید تا در صورت بروز مشکل قبل، در حین مراسم و یا بعد از مراسم، شما متضرر نشده و منافعتان حفظ شود.

تشریفات مجالس عروسی ناطقی

تشریفات عروسی ناطقی با بیش از دو دهه همواره توانسته است نام نیکی از خود در میان همکاران در این زمینه بین عروس و داماد ها به جا بگذارد ، مطمئاً اعتماد عروس و داماد ها به این موسسه نیازمند پیش زمینه هایی مانند مشاهده نمونه عروسی از نزدیک و دیگر فعالیت های خدمات مجالس ناطقی میباشد که همیشه این امر امکان پذیر بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *