کیک عروسی

کیک عروسی

[kkstarratings]

کیک عروسی را با توجه به امکانات قنادی انتخاب کنید

حتما پیشنهاد می شود قبل از انتخاب کیک عروسی عکس ها و مدل های زیادی را از اینترنت سرچ کرده و ببینید. اما بهتر است به هزینه ها و امکانات لازم برای رسیدن به مدل حقیقی کیک های مجازی هم توجه کنید.

حتما قبل از انتخاب یک طرح برای کیک عروسی با قناد موردنظرتان مشورت کنید تا مطمئن شوید اجرای بی نقص مدل انتخابی شما ممکن باشد.

مطمئن ترین راه برای تضمین ظاهر کیک عروسی، انتخاب از میان مدل هایی است که قنادی انتخابی شما پایه آنها را داشته و قبلا تجربه پخت و سرو موفقی از آن ثبت کرده باشد.

توجه به شرایط آب و هوایی در انتخاب کیک عروسی

کیک عروسی را با توجه به شرایط فصلی و مکان برگزاری مراسم عروسی انتخاب کنید.

روکش های خامه ای روی کیک، تزئینات شکلاتی با ترکیبی از شکلات و کره  و یا تزئینات ریز و ظریف خامه ای به تعداد زیاد، انتخاب مناسبی برای فصل تابستان نیستند.

همچنین توجه کنید ممکن است برای افزایش ماندگاری کیک در دمای سالن و زیر نور پردازی که گرما تولید می کند، ممکن است مواد نگهدارنده یا فوندانت های سنگین استفاده شود که در بیشتر مواقع از طعم و مزه کیک عروسی شما می کاهند.

نماد های تاریخی کیک عروسی

حتما توجه کرده اید که کیک های عروسی معمولا به رنگ های سفید یا رنگ های روشن مایل به سفید انتخاب می شوند. رنگ سفید در کیک عروسی نمادی از پاکی، نجابت و معصومیت عروس و داماد است.

بعلاوه، کیک های عروسی معمولا به صورت چند طبقه طراحی می شوند. این چند طبقه بودن به معنای توانایی باروری عروس و داماد و نمادی از ادامه نسل آنهاست.

در کشور های اروپایی معمولا رسم بر آن است که پایین ترین طبقه کیک در مراسم عروسی بریده و برای مهمانان سرو شود. طبقه میانی کیک برای اولین سالگرد ازدواج عروس و داماد و بالاترین طبقه برای مراسم نامگذاری اولین فرزندشان نگهداری می شود.

کیک عروسی

مراسم بریدن کیک عروسی

برش کیک معمولا آخرین قسمت رسمی مراسم عروسی است.

زمان بریدن کیک فرصت بسیار مناسبی است که عروس و داماد چند جمله با مهمانان خود صحبت کنند، از آنها برای حضورشان در مراسم عروسی تشکر کنند و یا محبتشان به یکدیگر را در مقابل دید همگان ابراز کنند.

معمولا پیشنهاد می شود چاقو در هنگام برش کیک در دست عروس باشد و داماد دست خود را روی دست عروس قرار دهد. با هم بریدن کیک عروسی نماد همیاری و همبستگی زوج جوان در تمام مراحل زندگی است.

بعد از بریدن کیک عروسی، عروس و داماد متقابلا تکه ای کیک در دهان هم قرار می دهند. از عصر ویکتوریا تا به امروز، این عمل نماد حمایت هر دو طرف از یکدیگر در زندگی مشترک به شمار می آید.

تشریفات عروسی ناطقی در بخشی از آفرهای خود همیشه سعی میکند کیک عروسی را به عنوان هدیه به عروس و داماد در نظر بگیرد تا هزینه های عروسی نیز کاشی پیدا کند.