مراسم عروسی

تشریفات عروسی

با نزدیک شدن به تاریخ عروسی، دختر و پسر استرسی همراه با شوق پیدا می کنند که البته بی علت نیز نیست. اگر تشریفات عروسی به خوبی برگزار نشود، برای همیشه حسرت آن در دل عروس و داماد می ماند.

تشریفات عروسی ناطقی و خدمات مجالس

اگر تصمیم گرفته اید صفر تا صد برگزاری مجلس خود را به موسسه های خدمات مجلس بسپارید حتما کیفیت کار و قیمت را جویا شوید. اگر موسسه خدمات مجالس عالی و مناسب پیدا کردید که از کار آن ها مطمئن بودید سعی کنید مجلس خود را به آن ها بسپارید و برای کمی هزینه کمتر و بیشتر زیباترین شب خود را خراب نکنید.

تشریفات عروسی شامل چه چیزهایی می شود؟

باغ عروسی

انتخاب یک باغ مناسب بسیار مهم است. علاوه بر زیبایی و امکانات باغ، سعی کنید نزدیکترین باغ به محل زندگی خود و اطرافیانتان را پیدا کنید تا برای رفت و آمد دچار مشکل نشوید.

ماشین عروس

ترجیحا از ماشین خود استفاده کنید و در صورتی که اتومبیل ندارید و یا ماشین شما خیلی مدل پایین باشد از دوستان و آشنایان ماشین قرض بگیرید. برای تزئین و گل آرایی ماشین نیز حتما با همسر خود مشورت کنید و طرحی که مورد پسند هر دو شما است را انتخاب کنید.

موسیقی مراسم

خیلی مهم است شما چه نوع رقصی را برای مجلس تمرین کرده اید. پس بهتر است آهنگی که با آن بهتر می رقصید و تمرین کردید را به دی جی اعلام کنید تا هنگام رقص دونفره شما همان آهنگ را پخش نماید.

تزئین مکان مراسم

اگر دوست دارید بعدها که به فیلم عروسی نگاه می کنید از آن لذت ببرید، حتما مکان مراسم خود را توسط متخصصان این کار تزئین کنید.

تشریفات عروسی

پذیرایی و شام

شاید مهمترین نکته جشن و عروسی برای مهمانان، پذیرایی و شام باشد. تشریفات عروسی با شام تکمیل می شود. پس حتما سعی کنید هماهنگ کنید تا بهترین نوع پذیرایی با توجه به بودجه شما تدارک دیده شود.

آرایشگاه عروس و داماد

در این مورد دو نکته را حتما در نظر بگیرید. بهتر است چند ماه قبل از عروسی آرایشگاه خود را انتخاب کرده باشید و وقت رزرو کنید. چون هر آرایشگری هنری دارد که بقیه ندارند. نکته دیگری که باید به یاد داشته باشید نزدیک بودن آرایشگاه عروس و داماد و تالار به هم دیگر است. اینطوری مشکلات کمبود وقت و … پیدا نمی کنید.

لباس عروس

در جشن عروسی، عروس بیشتر از بقیه در میان مراسم قرار دارد. پس باید آرایش و لباس مناسبی داشته باشد. ما پیشنهاد می کنیم لباس عروس را با توجه به راحتی و فرم بدن خود انتخاب کنید. البته مدل رقص نیز در این بین مهم است. اگر رقص آرام دارید می توانید از لباس عروس هایی با تزئین زیاد استفاده کنید، اما اگر خیلی اکتیو هستید و رقص حرفه ای تر دارید لباس راحت تری انتخاب کنید که دست و پا گیر نباشد.

تشریفات عروسی شامل موارد دیگری همچون انتخاب دسته گل عروس، زمان برگزاری مراسم، کارت دعوت عروسی، چیدمان سفره عقد و … می شود که حتما در مطالب دیگر مفصل به آن ها خواهیم پرداخت.

در انتها ما باز هم پیشنهاد می کنیم تا تشریفات عروسی خود را به یک موسسه معتبر و خوشنام بسپارید تا استرس برگزاری جشن نداشته باشید.