باغ عروسی

باغ عروسی

باغ عروسی از مهمترین موارد در برگزاری یک جشن خوب و خاطره انگیز است. هیچکس دوست ندارد در یک مکان بد و نامناسب جشن بگیرد. انتخاب باغ خوب نکات خاصی دارد که باید به آن ها توجه کرد. تشریفات عروسی ناطقی همواره با داشتن چندین باغ عروسی اختصاصی در شرق و شمال تهران توانسته است تمام نیاز های عروس وداماد ها از نظر تعداد مهمان ها ، باغ عروسی لوکس و لاکچری را بر طرف کند .در این مطلب چند مورد از مهم ترین آن ها را مرور می کنیم

ظرفیت باغ عروسی

خیلی مهم است که تعداد مهمان های شما چند نفر است و با ظرفیت باغ همخوانی دارد یا خیر. بهتر است ظرفیت باغ با تعداد مهمان های شما نزدیک باشد و کمتر و بیشتر نباشد. چون مثلا اگر تعداد مهمان های شما ۵۰۰ نفر و ظرفیت باغ ۱۵۰۰ نفر باشد، علاوه بر هزینه های اضافی و سنگین، با حضور مهمان ها، باغ خلوت دیده می شود و نمای خوبی در فیلم عروسی ندارد. اگر ظرفیت باغ کمتر هم باشد که می دانید چه مشکلاتی پیش خواهد آمد!

امکانات باغ عروسی

بعضی از باغ ها دارای امکانات خاصی هستند که باید آن ها را مد نظر قرار دهید. به عنوان مثال مکانی جداگانه برای عکاسی از عروس و داماد، سیستم گرمایشی و سرمایشی، سیستم نورپردازی پیشرفته و … که لازم است به آن ها فکر کنید.

هزینه ورودی باغ

مسلم است هزینه ورودی باغ ها با هم متفاوت است و هرکدام با توجه به ظرفیت و امکانات باغ، هزینه خاص خود را دارند. پس حتما قبل از اینکه به دنبال رزرو باغ عروسی باشید، حتما بودجه خود را مشخص کنید و با توجه به بودجه ای که در نظر گرفته اید به دنبال باغ بگردید.

باغ عروسی

زیبایی باغ هم مهم است

طبق تجربیات ما بهترین زمان برای برگزاری مجلس عروسی در باغ، بین ماه اردیبهشت تا اواسط مهرماه می باشد. چون در این ماه ها باغ سرسبزی و زیبایی خاص خودش را دارد و نیاز به هزینه های هنگفت برای تزیین باغ نخواهید داشت. البته بهتر است باغی که برای مراسم خود انتخاب می کنید ظاهری زیبا داشته باشد. به طور مثال قسمت ورود عروس و داماد باید بسیار شیک طراحی شده باشد و مهم است که به این قسمت توجه ویژه ای شود. میز و صندلی ها نیز هرچقدر زیباتر باشند نمای بهتری به باغ خواهند داد.

مکان باغ عروسی

بهتر است باغی را انتخاب کنید که خیلی خارج از شهر نباشد تا برای رفت و آمد مهمانان مشکل ایجاد نشود. داشتن پارکینگ اختصاصی برای مهمانان باغ و همچنین محلی برای بازی کودکان هم در انتخاب مکان باغ عروسی مهم است که باید در نظر گرفته شود. قرار گرفتن باغ در میان شهر نیز بدی های خودش را دارد. مشکل ترافیک و شلوغ بودن دور باغ می تواند باعث اذیت شما شود. پس بهتر است در انتخاب مکان باغ خیلی حساس باشید و بهترین منطقه و باغ را انتخاب نمایید.

روز و ساعت برگزاری مجلس عروسی

تمامی باغ ها و تالارها بر اساس قوانین همان شهر ساعت شروع و پایان دارند. معمولا در شش ماهه اول سال، ساعت تعیین شده برای اتمام مجلس، یک ساعت بیشتر از شش ماهه دوم سال است. پس در هنگام رزرو باغ این نکته را به یاد داشته باشید و ترجیحا از مدیریت خدمات مجالس عروسی و مسئول باغ سوال کنید که ساعت ورود و خروج مهمان ها چگونه است تا برنامه های خود را طبق آن بچینید.